1 3/4*2 4/7:4 1/2+2 2/5: 9/10*3/8

+3
Ответы (1)
  1. 4 февраля, 11:26
    0
    1) 1 3/4*2 4/7=7/4*18/7=18/4 2) 18/4:4 1/2=18/4*2/9=1 3) 2 2/5:9/10=12/5*10/9=8/3 4) 8/3*3/8=1 5) 1+1=2