1) 243*88+243*212

2) 47*34+34*26-71*34

+4
Ответы (1)
  1. 21 марта, 13:06
    0
    1) 243 * 88 + 243 * 212 = 243 (88 + 212) = 243 * 300 = 72 900

    2) 47 * 34 + 34 * 26 - 71 * 34 = 34 (47+26-71) = 34 * 2 = 68