203,4:9 - (5,39-7,39) / 3/14*9/7-1/3

+1
Ответы (1)
  1. 16 октября, 17:10
    0
    203,4:9 - (5,39-7,39) : 3/14*9/7-1/3=34 4/15

    1) 203,4:9=22,6

    2) 5,39-7,39=-2

    3) - 2:3/14=-2*14/3=-28/3

    4) - 28/3*9/7=-12

    5) 22,6 - (-12) = 22,6+12=34,6

    6) 34,6-1/3=34 3/5-1/3=34 9/15-5/15=34 4/15