Вычисли.

6 см 8 мм, + 2 см 9 мм.

7 дм 3 см-4 дм 6 см

7 т 4 ц - 57 ц

1 ч 20 мин. - 40 мин

+3
Ответы (1)
  1. 28 декабря, 17:06
    0
    6 см 8 мм=68 мм.

    2 см 9 мм=29 мм

    1) 68+29=97 мм = 9 см 7 мм.

    7 дм3 см=73 см.

    4 дм 6 см=46 см.

    2) 73-46=27 см. = 2 дм. 7 см.

    7 т 4 ц=74 ц.

    3) 74-57=17 ц. = 1 т 7 ц.

    1 ч 20 мин.=80 мин.

    4) 80-40=40 мин.