Y=2x-5 Найти у (0) ; у (1) ; у (-1)

+1
Ответы (2)
  1. 19 января, 09:47
    0
    У=0

    у=2 х-5

    0=2 х-5

    2 х-5=0

    2 х=5+0

    2 х=5

    х=5/2

    х=2.5

    у=1

    1=2 х-5

    2 х-5=1

    2 х=5+1

    2 х=6

    х=6/2

    х=3

    у=-1

    -1=2 х-5

    2 х-5=-1

    2 х=5 + (-1)

    2 х=4

    х=4/2

    х=2
  2. 19 января, 10:06
    0
    1. у (0)

    0=2 х-5

    2 х=5

    х=5/2

    х=2.5

    2. у (1)

    1=2 х-5

    2 х=1+5

    2 х=6

    х=3

    3. у (-1)

    -1=2 х-5

    2 х=-1+5

    2 х=4

    х=4