20 * 1/43 - (10 * 4/27 + 77/27) = (11 * 2/43 + 7 * 8/43)

+5
Ответы (1)
  1. 15 января, 05:29
    0
    20 • 1/43 - (10 • 4/27 + 77/27) = (11 • 2/43 + 7 • 8/43) = ложь

    1) 20 • 1/43 - (10 • 4/27 + 77/27) = 20/43 - (40/27 + 77/27) = 20/43 - 13/3 = - 499/129

    2) (11 • 2/43 + 7 • 8/43) = 22/43 + 56/43 = 78/43