4,5*2/3-1 5/7:1,2+3 1/5*3 1/8

+4
Ответы (1)
  1. 9 сентября, 16:34
    0
    4,5 * 2/3 - 1 5/7 : 1,2 + 3 1/5 * 3 1/8 = 11 целых 4/7

    1) 4,5 * 2/3 = 45/10 * 2/3 = (15*1) / (5*1) = 15/5 = 3

    2) 1 5/7 : 1,2 = 12/7 : 12/10 = 12/7 * 10/12 = 10/7 = 1 3/7

    3) 3 1/5 * 3 1/8 = 3,2 * 3,125 = 10

    4) 3 - 1 3/7 = 2 7/7 - 1 3/7 = 1 4/7

    5) 1 4/7 + 10 = 11 4/7