3) 4 3/8 + (-1/4) ; 3 3/8 + (-9 2/1) ; 3 2/15 + (-9 1/3) ;

+5
Ответы (1)
  1. 23 января, 22:53
    0
    4 3/8 + (-1/4) = 4 3/8-1/4=4 3/8-2/8=4 1/8

    3 3/8 + (-9 2/1) = 3 3/8-9 1/2=3 3/8-

    9 4/8=-6 1/8

    3 2/15 + (-9 1/3) = 3 2/15-9 1/3=3 2/15-

    9 5/15=-6 1/5