АВ кесиндисинин узындыгы 40 см. АВ кесиндиси С жане Д нуктелеримен АС, СД жане ДВ кесиндилерине болинген. СД кесиндиси АС кесиндисинен 4 см узын, ал ДВ кесиндисинен 2 есе кыска АС кесиндисинин узындыгын табындар

+5
Ответы (1)
  1. 27 июля, 13:53
    0
    АС = х см

    СД = (х+4) см

    ДВ = (х/2) см

    АВ=40 см

    х + (х+4) + х/2=40

    2 х+х/2=40-4

    (4 х+х) / 2=36

    5 х=36*2

    5 х=72

    х=14.4 см