38 - (-16), - 1 7/10 - (-5), - 5/8 - (-7/12), 5/9 - 2, - 7*7/24 - 4 13/16

+5
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 06:48
    0
    38 - (-16) = 54

    -1,7 - (-5) = - 1,7+5=5-1,7=3,3

    -5/8 - (-7/12) = 7/12-5/8=14/24-15/24=-1/24

    5/9-2=-13/9=-1 4/9

    -7*7/24-4 13/16=2 37/48