49 + (-23)

56 + (-63)

(-15) + (-40)

(-66) + (-28)

+5
Ответы (1)
  1. 22 августа, 07:52
    0
    а) 49 + (-23) = 49-23 = 26

    б) 56 + (-63) = 56-63 = - 7

    в) (-15) + (-40) = - 15-40 = - 55

    г) (-66) + (-28) = - 66 - 28=-94