5 в кубе: 5/19*0,06+31,5

+3
Ответы (1)
  1. 31 мая, 00:08
    0
    5³:5/19*0,06+31,5=60

    1) 5³: (5/19) = (5³*19) / 5=5²*19=25*19=250+225=475;

    2) 476*0,06=4,75*6=28,50;

    3) 28,5+31,5=60.