75.6 / 1.5 - ((2.48 + 1//8 - 2.48 + 0.125) / 1//4 - 4//7) * 23 1//3 * (1//2 - 0.026).

+4
Ответы (1)
  1. 29 марта, 21:58
    +3
    75.6 / 1.5 - ((2.48 + 1//8 - 2.48 + 0.125) / 1//4 - 4//7) * 23 1//3 * (1//2 - 0.026) =

    75,6:1,5=50,4

    2.48 + 1//8 - 2.48 + 0.125=2,48+0,125-2,48+0,125=0,25

    0,25:1/4=0,25:0,25=1

    1-4/7=7/7-4/7=3/7

    1/2-0,026=0,5-0,026=0,474

    3/7*23 1/3=3/7*70/3=10

    10*0,474=4,74

    50,4-4,74=45,66