1) (0.34-2.59) * 7.8 + 2.9 * (-4.31 - 0.79) 2) (79.21 - 100.36) * 0.2 - (7.29 - 28.76) : 38

+4
Ответы (2)
  1. 21 мая, 07:39
    0
    1) (0,34-2,59) ·7,8+2,9· (-4,31-0,79) = - 32,34

    1) 0,34-2,59=-2,25

    2) - 4,31-0,79=-5,1

    3) - 2,25·7,8=-17,55

    4) 2,9· (-5,1) = - 14,79

    5) - 17,55 + (-14,79) = - 17,55-14,79=-32,34

    2) (79,21-100,36) ·0,2 - (7,29-28,76) : 38=-3,665

    1) 79,21-100,36=-21,15

    2) 7,29-28,76=-21,47

    3) - 21,15·0,2=-4,23

    4) - 21,47:38=-0,565

    5) - 4,23-0,565=-3,665
  2. 21 мая, 07:54
    0
    (0.34-2.59) * 7.8 + 2.9 * (-4.31 - 0.79) = - 2.25 * 7.8+2.9-5.1=-17.55 - 14.79=-32.34

    (79.21 - 100.36) * 0.2 - (7.29 - 28.76) : 38=-21.15*0.2-21.47=-4.23-0.565=-3.665