1) 1 23/45: (3 2/5-1 2/15)

+5
Ответы (2)
  1. 2 июля, 10:13
    0
    1 23/45: (3 2/5-1 2/15)

    68/45: (17/5-17/15)

    1) 17/5-17/15=51/15-17/15=34/15

    2) 68/45:34/15=68/45*15/34=2/3
  2. 2 июля, 11:48
    0
    3 2/5-1 2/15=3-1+6/15-2/15=2+4/15=2 4/15

    1 23/45:2 4/15=68/45:34/15=68/45*15/34=2/3