1) - 9 + (-3,5) ; 2) - 0,6 + (-1/2) + 0,7; 3) - 3,8 + (-5,4) ; 4) - 0,75 + (-4/5) + 0,9.

+2
Ответы (1)
  1. 25 октября, 08:01
    0
    1) - 9 + (-3,5) = 12.5;

    2) - 0,6 + (-1/2) + 0,7=-1.1+0.7=-0,4;

    3) - 3,8 + (-5,4) = - 9.2;

    4) - 0,75 + (-4/5) + 0,9=-1.55+0.9=-0.65.