13*7-69-+46+81:27*18+17=

29*3-49+27+19*4-59=

72::18*23-43+56:14+96=

+4
Ответы (1)
  1. 2 мая, 13:34
    0
    1) 13*7-69-46+81:27*18+17=47

    13*7=91

    81:27*18=54

    91-69=22

    22-46=-24

    -24+54=30

    30+17=47

    2) 29*3-49+27+19*4-59=82

    29*3=87

    19*4=76

    87-49=38

    38+27=65

    65+76=141

    141-59=82

    3) 72:18*23-43+56:14+96=149

    72:18=4

    4*23=92

    56:14=4

    92-43=49

    49+4=53

    53+96=149