8*3/4 * (-4/5) * 5/6 * (-6/7) * 7/8

+5
Ответы (1)
  1. 1 января, 06:06
    0
    8*3/4 * (-4/5) * 5/6 * (-6/7) * 7/8=3

    8*3/4=6 6 * (-4/5) = - 24/5 - 24/5*5/6=-4 - 4 * (-6/7) = 24/7 24/7*7/8=3