Раскладите лик на простыя моножники, выкарыстоувачы паслядоунае дяленне: 24,45,128,90.

+3
Ответы (1)
  1. 11 марта, 14:37
    0
    24=12*2 = (3*2) * 2=2*2*3

    45=5*9=5 * (3*3) = 3*3*5

    128=2*64=2 * (2*32) = 2*2 * (2*16) = 2*2*2 * (2*8) = 2*2*2*2 * (2*4) = 2*2*2*2*2 * (2*2) = 2*2*2*2*2*2*2

    90=5*18=5 * (2*9) = 2*5 * (3*3) = 2*3*3*5