30*3+10 - (81-9) : 8=

20*4-60 + (49+7) : 8=

+1
Ответы (2)
  1. 1 апреля, 14:50
    0
    1) 90+10-72:8=90+10-9=100-9=91

    2) 80-60+56:8=80-60+7=20+7=27
  2. 1 апреля, 15:31
    0
    30 • 3 + 10 - (81 - 9) : 8 = 91

    30 • 3 + 10 - 72 : 8

    30 • 3 + 10 - 9

    90 + 10 - 9

    100 - 9

    20 • 4 - 60 + (49 + 7) : 8 = 27

    20 • 4 - 60 + 56 : 8

    20 • 4 - 60 + 7

    80 - 60 + 7

    20 + 7