А) х2-х=110 б) - 3 х2=11 х в) 1/4 х2-х-з=0 г) х2-2 х+3=0

+4
Ответы (1)
  1. 11 марта, 11:02
    0
    А) x²-x=110

    x²-x-110=0

    x1+x2=1 (По теореме Виета)

    x1*x2=-110

    x1=10

    x2=-11

    Ответ:-11. 10

    б) - 3x²=11x

    -3x²-11x=0

    x (-3x-11) = 0

    x=0 или - 3x-11=0

    -3x=11

    x=-11/3

    x=-3.2/3

    Ответ: 0; 3.2/3

    В) D=1-4 * (-3) * 1/4=4

    Х = (1-2) / 1/2=-2

    Х = (1+2) / 1/2=6

    Ответ: 2, 6

    г) x²-2x-3=0

    D = (-2) ^2-4*1 * (-3) = 4+12=16=4^2

    x1=2+4/2=3

    x2=2-4/2=-1

    Ответ:-1; 3