3/5-4/5=

2/7 - (-3/7) =

-1/9 - (5/9) =

6/7-8/7=

3/9 - (-2/9) =

-5/8 - (-3/8) =

-1/12 - (-5/12) =

2/15-7/15=

4/9-5/9=

+4
Ответы (1)
  1. 27 августа, 11:55
    0
    3/5-4/5=

    2/7 - (-3/7) = 2/7+3/7=5/7

    -1/9 - (5/9) = - 1/9-5/9=-6/9=-2/3

    6/7-8/7==-2/7

    3/9 - (-2/9) = 3/9+2/9=5/9

    -5/8 - (-3/8) = - 5/8+3/8=-2/8=-1/4

    -1/12 - (-5/12) = - 1/12+5/12=4/12=1/3

    2/15-7/15=-2/15

    4/9-5/9=-1/9