1) 32: (-4) + 5 = 4) (-21) : (-3) - 9=

2) 6: (-16) - 9 = 5) (-42) : 6+10=

3) 17 - (-12) : 4 = 6) 27 - (-15) : 3=

+4
Ответы (1)
  1. 9 мая, 01:41
    0
    1) 32: (-4) + 5=-8+5=-3

    2) 6: (-16) - 9=-0,375-9=-9,375

    3) 17 - (-12) : 4 = 17+12:4=17+3=20

    4) (-21) : (-3) - 9=7-9=-2

    5) (-42) : 6+10=-7+10=3

    6) 27 - (-15) : 3=27+15:3=27+5=32