20 1/19 - (x-4 17/19) = 7 18/1

+3
Ответы (1)
  1. 15 октября, 17:31
    0
    20 1/19-х+17/19 = 7 18/1920 18/19-х = 7 18/19 х = 20 18 / 19 - 7 18/19 х=13