Упростить

1) 5 (6+х) + 13+6 х

2) 15 (х+3 у) + 8 (х-2 у)

3) 123 х+2 (3 х+7 у) + 42 у

4) 11 х+17+3 у+2 (х+4 У)

5) 36 х + (5 х+4 у) 3-10 у

6) 24 х+90 + (21+3 х) 2-39

+3
Ответы (1)
  1. 11 ноября, 00:32
    0
    1) 30+5x+13+6x = 43+11x

    2) 15x + 45y + 8x - 16y = 23x + 29y

    3) 123x + 6x+14y + 42y = 129x + 56y

    4) 11x+17+3y+2x+8y = 13x+11y+17

    5) 36x+15x+12y-10y = 51x+2y

    6) 24x+90+42+6x-39 = 30x+93