4/5:8; 3/7:12; 21:7/8; 8:16/21; 1/8:3/4; 1/2:9; 2/5:7; 3/4:9/16

+5
Ответы (2)
  1. 19 ноября, 02:20
    0
    4/5:8; = 4/5 * 1/8 = 1/5 * 1/2 = 1/10 = 0,1

    3/7:12; = 3/7 * 1/12 = 1/7 * 1/4 = 1/28

    21:7/8; = 21/1 * 8/7 = 3/1 * 8/1 = 24

    8:16/21; = 8/1 * 21/16 = 1/1 * 21/2 = 10 1/2 = 10,5

    1/8:3/4; = 1/8 * 4/3 = 1/2 * 1/3 = 1/6

    1/2:9; = 1/2 * 1/9 = 1/18

    2/5:7; = 2/5 * 1/7 = 2/35

    3/4:9/16 = 3/4 * 16/9 = 1/1 * 4/3 = 4/3 = 1 1/3
  2. 19 ноября, 05:00
    0
    4/5:8=4/5*1/8=1/10

    3/7:12=3/7*1/12=1/28

    21:7/8=21*8/7=24

    8:16/21=8*21/16=21/2=10 1/2=10,5

    1/8:3/4=1/8*4/3=1/6

    1/2:9=1/2*1/9=1/18

    2/5:7=2/5*1/7=2/35

    3/4:9/16=3/4*16/9=4/3=1 1/3