1) 1/2-0,7 = 2) 0,75 - (-1/5) = 3) - 9,5-3.7/20 = 4) 6,7 - (-4.8/25) = 5) 1/6 - (+3) = 6) - 5/12 - (-4) =

+3
Ответы (1)
  1. 8 марта, 14:06
    0
    1) 1/2-0,7=1/2-7/10 = (5-7) / 10=2/10=1/5=0,2

    2) 0,75 - (-1/5) = 3/4+1/5 = (3*5+1*4) / 20 = (15+4) / 20=19/20

    3) - 9,5-3,7/20=-95/10-3,7/20 = (-190-3,7) / 20=-186,3/20

    4) 6,7 - (-4.8/25) = 6,7+4,8/25 = (6,7*25+4,8) / 25 = (167,5+4,8) / 25=172,3/25

    5) 1/6 - (+3) = 1/6-3 = (1-3*6) / 6 = (1-18) / 6=17/6

    6) - 5/12 - (-4) = - 5/12+4 = (-5+48) / 12=43/12