1) - 9,25 + (-3,1/5) =

2) - 7,2+3 5/8 + (-0,75) =

3) 15 + (-9,46) + (-23/50) =

4) - 83,4 + (-19 2/3) + (-4/15) =

1) - 2,6 + (-0,3) + (-1,4) + (-9,7) =

2) 1,5-5,4 + (-1,6) + 8,5=

3) 4,37 + (-3,65) + (-7,35) + 6,63=

4) 0,13 + (-9,94) + (-2,13) + (-0,06) =

1) - x=18,24 + (-35,8)

2) - x=4 1/8-1,25

+5
Ответы (1)
  1. 12 октября, 19:09
    0
    1) - 2,6 + (-0,3) + (-1,4) + (-9,7) = - 14

    2) 1,5-5,4 + (-1,6) + 8,5 = 3

    3) 4,37 + (-3,65) + (-7,35) + 6,63 = 0

    4) 0,13 + (-9,94) + (-2,13) + (-0,06) = - 12

    1) - x=18,24 + (-35,8)

    -x=18,24-35,8

    -x=-17,56

    x=17,56