2/6*5/6+3/2:9/10-3/2*13/18

+5
Ответы (1)
  1. 1 августа, 21:41
    0
    1) 2/6 * 5/6 = 10/64 = 5/32

    2) 3/2 : 9/10 = 5/3 = 1 2/3

    3) 3/2 * 13/18 = 13/12 = 1 1/12

    4) 5/32 + 1 2/3 - 1 1/12 = 15/96 + 1 64/96 - 1 8/96 = 1 79/96 - 1 8/96 = 71/96