1/2+3/8; 1/4+5/12; 2/5+3/10; 1/2+2/5; 1/3+1/4

+2
Ответы (1)
  1. 3 февраля, 21:41
    0
    1/2 + 3/8 = 2/8 + 3/8 = 5/8

    1/4 + 5/12 = 3/12 + 5/12 = 8/12 = 2/3

    2/5 + 3/10 = 4/10 + 3/10 = 7/10

    1/2 + 2/5 = 5/10 + 4/10 = 9/10

    1/3 + 1/4 = 4/12 + 3/14 = 7/12