3/11+5/11 б) 2/3-3/5 в) 7/16+1/2 г) 5/12-2/12

+4
Ответы (1)
  1. 22 октября, 22:20
    0
    3/11 + 5/11 = (3+5) / 11 = 8/11

    2/3 - 3/5 = (10-9) / 15 = 1/15

    7/16 + 1/2 = (7+8) / 16 = 15/16

    5/12 - 2/12 = (5-2) / 12 = 3/12 = 1/4