Решите

1) 32420-22 * (400-255) + 71417:17

2)

(60030-2472:24) * 7-419489

3)

1802:34+79100:565-111000:148

+5
Ответы (1)
  1. 14 декабря, 07:43
    0
    1. 32 420-22 * (400-255) + 71 417:17=33 431

    1) 400-255=145

    2) 22*145=3 190

    3) 71417:17=4 201

    4) 32 420-3 190=29 230

    5) 29 230+4 201=33 431

    2. (60 030-2 472:24) * 7-419 489=0

    1) 2472:24=103

    2) 60 030-103=59 927

    3) 59 927*7=415 289

    4) 419 489-419 489 = 0

    3. 1802:34+79100:565-111000:148=-557

    1) 1802:34=53

    2) 79100:565=140

    3) 111000:148=750

    4) 53+140=193

    5) 193-750=-557