1) - 18 - (9-5) 2) - 0,25 - (3-2,25) 3) - 2/9 - (1,8/9)

+4
Ответы (1)
  1. 8 июля, 16:38
    0
    1) - 18 - (9-5) = - 18-4=-22

    -18-9+5=-27+5=-22

    2) - 0,25 - (3-2,25) = - 0,25-0,75=-1

    -0,25-3+2,25=-3,25+2,25=-1

    3) - 2/9 - (1,8/9) = - 2/9-1/9=-3/9=-1/3

    -2/9-1+8/9=-1 2/9+8/9=-11/9+8/9=-3/9=-1/3