1) 3 (2 у-3) у+6 | 2) 4 (3y+1) 5y-10

+1
Ответы (2)
  1. 23 июня, 11:07
    0
    3 (2 у-3) = у+6

    6 у-9=у+6

    6 у-у=6+9

    5 у=15

    у=15:5

    у=3

    4 (3 у+1) = 5 у-10

    12 у+4=5 у-10

    12 у-5 у=-10-4

    7 у=-14

    у=-14:7

    у=-2
  2. 23 июня, 11:19
    0
    1) у = 6 у в квадрате - 9 у + 6

    2) у = 10 (6 у в квадрате + 2 у - 1)