6 1/4 • 8 - 3 2/3 • 5 1/2 + 2 2/5 • 4 7/12

+1
Ответы (2)
  1. 4 января, 12:32
    0
    6 1/4 * 8 - 3 2/3 * 5 1/2 + 2 2/5 * 4 7/12 = 40 5/6

    1) 6 1/4 * 8 = 25/4 * 8 = 25 * 2 = 50

    2) 3 2/3 * 5 1/2 = 11/3 * 11/2 = 121/6 = 20 1/6

    3) 2 2/5 * 4 7/12 = 12/5 * 55/12 = 55/5 = 11

    4) 50 - 20 1/6 = 49 6/6 - 20 1/6 = 29 5/6

    5) 29 5/6 + 11 = 40 5/6
  2. 4 января, 14:49
    0
    6 1/4*8-3 2/3*5 1/2+2 2/5*4 7/12=40 5/6

    1) 6 1/4*8=25/4*8=200/4=50/1=50

    2) 3 2/3*5 1/2=11/3*11/2=11*11/3*2=121/6=20 1/6

    3) 2 2/5*4 7/12=12/5*55/12=12*55/5*12=11/1=11

    4) 50-20 1/6=49 6/6-20 1/6=29 5/6

    5) 29 5/6+11=40 5/6