19 1/2: (1 4/5+3/7) = ?

+1
Ответы (1)
  1. 20 февраля, 03:09
    0
    19 1/2: (1 4/5+3/7) = 19 1/2 : (9/5+3/7) = 19 1/2 : ((9*7) / 35 + (3*5) / 35) =

    =19 1/2 : ((63+15) / 35) = 19 1/2 : 78/35=39/2 * 35/78=1/2 * 35/2=35/4=8 3/4