8,5 : (3,4b) = 3 3/5 : 2 1/4

+3
Ответы (1)
  1. 16 июня, 04:50
    0
    3 3/5=3,6

    2 1/4=2,25

    8,5:3,4b=3,6:2,25

    8,5*2,25=3,4b*3,6

    3,4b=8.5*2,25:3,6

    3,4b=5,3125 (5 5/16)

    b=5,3125/3,4

    b=1,5625 (1 9/16)