3/8+1/2+1/14 - (1/28+5/7)

+2
Ответы (1)
  1. 17 февраля, 03:25
    0
    1) 1/28 + 5/7 = 1/28 + 20/28 = 21/28

    2) 3/8 + 1/2 = 3/8 + 4/8 = 7/8

    3) 7/8 + 1/14 - 21/28 = 49/56 + 4/56 - 42/56 = 53/56 - 42/56 = 11/56