5/6*9/15-5/12*4/15;

7/18*9/14+1/3*6/7

+1
Ответы (1)
  1. 11 апреля, 00:34
    0
    1,) 5/6*9/15-5/12*4/15=0

    !. 5/6*9/15=2/3

    2. 5/12*4/15=2/3

    3. 2/3-2/3=0

    2,) 7/18*9/14+1/3*6/7=

    1. 7/18*9/14=1/4

    2. 1/3*6/7=1/3

    3. 1/4+1/3=7/12