12x+5+3 (4y-8), если x+y=9

+1
Ответы (1)
  1. 10 января, 02:33
    0
    12x+5+3 (4y-8) = 12 х + 5 + 12 у - 24 = 12 х + 12 у - 19 = 12 (х+у) - 19

    если x+y=9

    12 (х+у) - 19 = 12 * 9 - 19 = 108 - 19 = 89

    Ответ: 89