A=20, b=4 болса, орнектердин мэнин тап:

3*а (30-а) * 8 (а+52) : 9 а*5-100

а:b a*b+a a:b-b. a:b+a*b

+4
Ответы (1)
  1. 8 февраля, 04:27
    0
    3 * 20 (30-20) * 8 * (20+52) : 9*20*5-100

    20:4=5 20*4+20=100 20:4-4=1 20:4+20*4=85