7/15: (6/10-8/3) + 19*2/31

+2
Ответы (1)
  1. 17 января, 12:20
    0
    6/10-8/3=18/30-80/30=-62/30

    7/15: (-62/30) = 7/15 * (-30/62) = - 14/62=-7/31

    19*2/31=36/31

    -7/31+36/31=29/31