4 2/9+3 5/14•x=6 11/21

+1
Ответы (1)
  1. 27 июня, 13:04
    0
    3 5/14 х=6 11/21-4 2/9

    3 5/14 х=2 19/63

    Х=2 19/63:35/14

    Х=145/19*14/35

    Х=58/19

    Х=3 1/19