Вырази в сантиметрах: 4 м; 1 м 50 см; 3 м 20 см; 6 м; 4 м 40 см; 6 м 10 см

Образец: 2 м=100 см*2=200 см

+2
Ответы (1)
  1. 28 сентября, 22:35
    +1
    4 м. = 100 * 4 = 400 см.

    1 м. 50 см. = (100 * 1) + 50 = 150 см.

    3 м. 20 см. = (100 * 3) + 20 = 320 см.

    6 м. = 100 * 6 = 600 см.

    4 м. 40 см. = (100 * 4) + 40 = 440 см.

    6 м. 10 см. = (100 * 6) + 10 = 610 см.