3 5/8+2 7/16 4 7/10+9 8/15 6 3/10+5 11/12 5 1/3-2 1/2

+4
Ответы (1)
  1. 5 сентября, 14:48
    0
    3 5/8+2 7/16 = 3 10/16 + 2 7/16 = 5 17/16 = 6 1/16

    4 7/10+9 8/15 = 4 21/30 + 9 16/30 = 13 37/30 = 14 7/30

    6 3/10+5 11/12 = 6 18/60 + 5 55/60 = 11 73/60 = 12 13/60

    5 1/3-2 1/2 = 5 2/6 - 2 3/6 = 4 8/6 - 2 3/6 = 2 5/6