Решите уравнение.

1. 9ΙxΙ-2ΙxΙ-8=5ΙxΙ

2. 7ΙxΙ-2ΙxΙ=3ΙxΙ+12

3. 2ΙxΙ+3ΙxΙ-18=ΙxΙ-7ΙxΙ+15

+1
Ответы (1)
  1. 20 июня, 07:17
    0
    1. пусть у = ΙxΙ, тогда

    9 у-2 у-8=5 у

    2 у=8

    у=4

    ΙxΙ=4

    х1=4 и х2=-4

    2. пусть у=ΙxΙ, тогда

    7 у-2 у=3 у+12

    2 у=12

    у=6

    ΙxΙ=6

    х1=6 и х2=-6

    3. пусть у=ΙxΙ, тогда

    2 у+3 у-18=у-7 у+15

    11 у=33

    у=3

    ΙxΙ=3

    х1=3 и х2=-3