2 * (28/7) / 6+39 + (6*3) * (27/9) - 14*3

+2
Ответы (1)
  1. 2 мая, 19:58
    0
    1) 28/7=4

    2) 6*3=18

    3) 27/9=3

    4) 2*4=8

    5) 8/6=4/3

    6) 18*3=54

    7) 14*3=42

    8) 4/3+39=40 1/3

    9) 40 1/3+54=94 1/3

    10) 94 1/3-42=52 1/3 = 52, (33)

    Ответ: 52, (33) или 52 1/3