Помогите решить; : 1) * + 18=8; 2) * + 5,3=-4,9; 3) 7,3-*=19,2

+4
Ответы (2)
  1. 29 мая, 22:40
    0
    1) x+18=8

    x = - 10

    2) x+5.3=-4.9

    x = - 11.2

    3) 7.3-x=19.2

    x = - 11.9
  2. 30 мая, 02:21
    0
    Х+18=8 х=8-18 х=-10

    х+5,3=4,9 х=4,9-5,3 х=-0,4

    7,3-х=19,2 х=7,3-19,2 х=-11,9