1) 3 29/40 + 11/20 + 2 9/20;

2) 1 59/60 + 2 1/30 - 2 8/15;

3) 10 1/2 + 5 1/4 - 1 1/8

4) 4 7/9 - 1 2/3 + 1/6

+3
Ответы (2)
  1. 9 ноября, 01:08
    0
    1) 1 329/40 + 11/20 = 329/40 + 22/40 = 351/40

    2 351/40 + 29/20 = 351/40 + 58/40 = 409/40

    2) 1 159/60 + 21/30 = 159/60 + 42/60 = 201/60

    2 201/60 - 28/15 = 201/60 - 122/60 = 79/60
  2. 9 ноября, 02:07
    0
    3 29/40 + 11/20 + 2 9/20=3 29/40 + 22/40 + 2 18/40=6 29/40

    1 59/60 + 2 1/30 - 2 8/15=1 59/60 + 2 2/60 - 2 32/60=1 29/60

    10 1/2 + 5 1/4 - 1 1/8=10 4/8 + 5 2/8 - 1 1/8=14 5/8

    4 7/9 - 1 2/3 + 1/6=4 14/18 - 1 12/18 + 3/18=3 5/18