1). 5,8-1,6 - (-6,4) + (-8,9).

+1
Ответы (1)
  1. 28 октября, 05:29
    0
    1) 5.8-1.6=4.2

    2) 4.2 - (-6.4) = 10.6

    3) 10.6 + (-8.9) = 1.7

    Ответ: 1.7